Za 3 roky na 6 trhoch s viac ako 1400 objednávkami mesačne

Online obchod 4robot je zameraný na predaj náhradných dielov pre robotické a klasické vysávače. S e-shopom spolupracujeme dlhodobo od jeho vzniku v Januári 2021 a sme hrdí na výsledky, ktoré dosahujeme.

Prípadová štúdia e-shop 4robot.

Fáza 1: Technická podpora a nastavenie reklamných účtov

V úplnom úvode spolupráce sme nastavili účty Google Ads, Google Analytics a Google Merchant Center. V Google Analytics sme nastavili konverzné akcie, ktoré nám a klientovi umožňujú sledovať výkonnosť online marketingových aktivít. Vďaka bezchybnému zberu dát dokážeme vykonávať správne rozhodnutia v správnom čase a šetriť klientovi náklady na kampane. Nastavili sme tiež XML Feedy pre správne načítavanie produktových údajov.

Klientovi sme poskytli asistenciu pri založení účtu Facebook Business Manager. V účte sme vytvorili Facebook pixel, nainštalovali ho na web a otestovali jeho funkcionalitu. Do reklamného účtu sme pridali zdroj dát čo nám umožnilo vytvárať a testovať rôzne variácie katalógových reklám zameraných na zvýšenie nákupov.

Ukážko kódu web stránky.

Fáza 2: Aktivácia reklám na Slovenskom trhu

E-shop najprv začal pôsobiť na Slovenskom trhu pod doménou vysajto.sk. Vytvorili sme kompletnú online marketingovú stratégiu. Nastavili sme reklamné kampane na Google a Facebooku. V rámci testovacieho procesu sme testovali rôzne prvky, vrátane remarketingu, kľúčových slov, cieľových publík, textových reklám, nákupných kampaní, stratégií ponúkania cien. Dôležitým aspektom v tejto fáze spolupráce bol zber a analyzovanie dát. Tieto informácie nám poslúžili ako základ pri ďalšej optimalizácií reklám.

Na obrázku nižšie môžete vidieť aktivované reklamné kampane vo vyhľadávaní Google. Najprv sa zobrazuje Shoppingová reklama a pod ňou sa nachádza textová reklama.

Reklama na Google

Fáza 3: Prehľad expanzie na Český, Maďarský, Rumunský, Slovinský a Chorvátsky trh

Pre každý trh sme pripravili individuálnu online marketingovú stratégiu, ktorá zohľadňovala špecifiká daného trhu a jeho publikum. To zahŕňalo lokalizované kampane na sociálnych sieťach, na Google, špičkový remarketing, analýzu kľúčových slov a prispôsobené texty reklám. Vykonali sme dôkladný výskum kľúčových slov, trendov a správania spotrebiteľov v jednotlivých krajinách, čo nám umožnilo vytvoriť relevantné a účinné reklamy. Reklamné texty v jazyku cieľových trhov zabezpečili vysokú angažovanosť užívateľov. Pre každý z trhov bol vytvorený samostaný účet Google Ads, Google Analytics a Google Merchant Center. Reklamy sme optimalizovali s cieľom maximalizovať počet nákupov a zvýšiť mieru konverzného pomeru. Vďaka individuálnym účtom dokážeme správne vyhodnotiť dáta a dosahujeme výborne výsledky na všetkých trhoch.

  • 01.2021 začal e-shop pôsobiť na Slovensku ako vysajto.sk
  • 05.2022 sa e-shop rozšíril do Českej republiky pod novou doménou 4robot.cz
  • 01.2023 expanzia na ďalšie 2 trhy, Maďarský a Rumunský trh 4robot.hu a 4robot.ro
  • 06.2023 začal e-shop pôsobiť súčasne v Slovinsku a Chorvátsku 4robot.si a 4robot.hr

V roku 2023 je plán expandovať ešte do Bulharska a Grécka.

Výsledky a aktuálny vývoj

Vďaka výkonnostným reklamným kampaniam na Google a Facebooku aktuálne klient získava viac ako 1400 objednávok mesačne na 6 trhoch a stal sa lídrom vo svojom segmente. Nižšie si môžete pozrieť vývoj počtu objednávok na Slovenskom trhu od začiatku spolupráce s klientov v Januári 2021.

Sústredíme sa aj na technické a analytické zlepšenia. Vykonali sme hladkú migráciu z Universal Analytics na Google Analytics 4 čo klientovi umožňuje lepšie porozumenie a meranie úspechu online reklám. Aj vďaka nášmu každodennému úsiliu e-shop ďalej expanduje. Sme hrdí na našu spoluprácu a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Ak sa zaujímate o spoluprácu s nami a chcete dosiahnuť podobné výsledky oslovte nás ešte dnes. Naši experti sú pripravení pomôcť vám dosiahnuť rast a úspech pre vašu firmu.

Viac ako 1400 objednávok mesačne

Priemerná cena za jeden nákup

%

Návratnosť investície na reklamu (ROAS)

Čo na výsledky hovorí majiteľ e-shopu?

Požiadajte o konzultáciu

Zvýšte predaj a rast aj vy s našimi osvedčenými stratégiami.

 

Sme profesionáli, ktorí pomôžu vašej firme získať viac objednávok prostredníctvom online reklamy. Vyplňte nasledujúci formulár a získajte konzultáciu, ktorá vám pomôžeme dosiahnuť úspech vo vašom podnikaní.

Z

Zadarmo

Z

Bez záväzkov

Vyjadrenia ďalších klientov

Komu pomáhame

E-shop eltrox.sk ponúka kamerové systémy a elektroniku. Portfólio tvorí viac ako 5900 produktov.  

E-shop 4robot pôsobí na 6 trhoch sveta a je zameraný na predaj náhradných dielov pre robotické a klasické vysávače.

STAV-EU realizuje anhydritové potery po celom Slovensku. Firme sme zabezpečili audit web stránky a nastavili profesionálnu reklamu na Google.

Špecializovaný e-shop kde nájdete všetko pre vybavenie autoservisu alebo pneuservisu. S e-shopom spolupracujeme dlhodobo od roku 2020.

Certifikovaný partner Google

Digitálna agentúra StartupMarketing je certifikovaným partnerom Googlu. Dokazuje to, že vytvárame a spravujeme reklamné kampane, ktoré podporujú rast e-shopov a firiem.

KONZULTÁCIA ONLINE MARKETINGU S EXPERTOM ZADARMO

Nestrácajte zákazníkov, kliknite na tlačidlo a naplánujte hovor ešte dnes. Zistite ako môže vaše podnikanie rásť s využitím online reklamy.

+421 948 114 238 | Poslať správu

Po – Pia, 09:00 – 17:00