Reklamy na miestny inventár zobrazujú vaše produkty a informácie o vašej predajni užívateľom, ktorí vyhľadávajú produkty, ktoré ponúkate a nachádzajú sa práve blízko vášho obchodu. 

Aj offline obchod môže byť online. Je to prelomová funkcia, ktorá dokáže online užívateľov priviesť do vašej kamennej prevádzky. Užívateľ v priebehu pár sekúnd zistí, ktoré kamenné obchody v jeho okolí majú požadovaný produkt na sklade a za akú cenu.

Reklamy na miestny inventár sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania na lište Google Nákupov. Užívateľ je po kliknutí na reklamu na miestny inventár presmerovaný na stránku Google obchodu kde sa dozvie viac informácií o obchode, otváracie hodiny, mapu a navigáciu do obchodu a iné.

Ukážka reklamy na miestny inventár.
  • Kamenné prevádzky
  • E-hopy, ktoré majú aj kamennú prevádzku

Skvelou výhodou je, že nemusíte prevádzkovať e-shop aby ste tieto reklamy mohli spustiť. Správne nastavenou reklamou na miestny inventár dokážete získať zákazníka skôr než nakúpi online, keďže si môže daný produkt vyskúšať, chytiť a kúpiť v priebehu pár minút vo vašej predajni a nemusí čakať kým mu ho doručí e-shop.

Platíte až vtedy ak niekto klikne na vašu reklamu a teda je presmerovaný na stránku vášho obchodu v Google kde si môže pozrieť ďalšie produktové fotografie, zistiť otváracie hodiny, adresu a vzdialenosť. Za zobrazenie reklamy neplatíte.

  • Vlastniť kamennú prevádzku, v ktorej predávate produkty
  • Google Moja Firma
  • Google Merchant Center
  • Google Ads

Reklamy na miestny inventár ešte nie sú momentálne dostupné na Slovenskom trhu. Keďže spolupracujeme s klientmi na zahraničných trhoch s týmto typom reklamy už máme skúsenosti. Hneď ako bude reklama na miestny inventár dostupná aj na Slovensku budeme Vás informovať a radi zastrešíme jej nastavenie a spustenie aj pre Vašu firmu.